Shoichi Nishimura

futbollist japonez

Shoichi Nishimura (30 Nëntor 191122 Mars 1998) ishte një ish-futbollist japonez.

Shoichi Nishimura
Të dhënat personale
Emri i plotëShoichi Nishimura
Data e lindjesNëntor 30, 1911(1911-11-30)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesMars 22, 1998 (86 vjeç)
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1934Japonia2(1)
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtmeRedakto