Shoji Jo (lindur më 17 qershor 1975) është një ish-futbollist japonez.

Shoji Jo
Shoji Jo Visa ゴォーーール・デイ.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShoji Jo
Datëlindja (1975-06-17) 17 Qershor, 1975 (47 vjeç)
VendlindjaMuroran, Japoni
PozicioniSulmues
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1994–1996JEF United Ichihara
1997–2001Yokohama F. Marinos
2000Real Valladolid
2002Vissel Kobe
2003–2006Yokohama FC
Kombëtarja
1995–2001Japonia35(7)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 3 0
1997 13 4
1998 10 1
1999 5 0
2000 2 2
2001 1 0
Gjithsej 35 7

Lidhje të jashtmeRedakto