Siete Aguas

komunë në Spanjë

Siete Aguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Siete Aguas ka 1427 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.6 km2.

Siete Aguas
Stema zyrtare e Siete Aguas
Popullsia
 • Gjithsej1.427
Emri i banorëveSieteagüense/a
Faqja zyrtarewww.sieteaguas.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto