Siikainen (finlandisht: Siikaisten kunta suedisht: Siikais kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Siikainen
Siikaisten kunta Siikais kommun
Komunë
Eteläpää in Siikaniemi
Eteläpää in Siikaniemi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.siikainen.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto