Silla, Valencia

komunë në Spanjë


Silla, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Silla, Valencia ka 18644 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Silla, Valencia
Komunë
Stema_figuraBandera de Silla.svg
Vendndodhja
Silla, Valencia is located in Spanjë
Silla, Valencia
Silla, Valencia

Koordinatat: 39°21′40″V 0°24′41″P / 39.36111°V 0.41139°P / 39.36111; -0.41139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Francesc Baixauli Mena
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 18644 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Siller, Sillera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46460
Koordinatat 39° 21′ 40″ Veri

0° 24′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajuntamentdesilla.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto