Sin City është një film amerikanë të vitit 2005 prej Robert Rodriguez, xhiruar sipas stripitFrank Miller.

Sin City
Sin Siti
SIN CITY (Film).png
Sin City
Regjia ngaFrank Miller
Robert Rodriguez

Regjisori mysafir: Quentin Tarantino
Shkruar ngaFrank Miller - Graphic Novels ( Comic )
ProdhuesiBob Weinstein
Harvey Weinstein
Luajnë
MuzikaJohn Debney
Production
company
Data e publikimit
2005
Kohëzgjatja
124
ShtetiShBA
GjuhaAnglisht
Buxheti40,000,000 $
Fitimi158,753,820 $

PërmbajtjaRedakto

Marvi një djalosh brutal, ish-fotografi Dvig dhe ish-polici Hartigan jetojnë në qytetin e quajtur Sin Siti (Sin City), ku organet e rendit janë të korruptuara dhe rrugët e qytetit janë vdekjeprurese. Marvi gjurmon vrasin e Goldit, një vajzë e cila ishte vrarë në shtratin e tij. Në këtë kohë Dving-it i duhet të fshehe vrasjen e rastësishme të një polici që i kishte ndodhur. Polici Hartigan gjendet në rrezik jete, për shkakë të burgosjes për një krim që nuk e kishte bërë.