Stripi

Veper krijuese qe kombinon imazhet dhe tekstin per te paraqitur nje rrefim, histori apo tregim
(Përcjellë nga Comic)

Stripi apo Comic (sqt. Komiki) është një lloj reviste me vizatime të cilat paraqesin një tregim.

Shenja dalluese e stripit.
Shenja dalluese e stripit.


ShBA është edhe një lloj stripi që quhet Graphic Novel (sqt. Romani/Novela grafike) dhe është shumë e suksesshme. Sin City u xhirua sipas Novelës grafike.

Stripa

Redakto

Personazhe

Redakto

Shiko edhe

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  • Shqiponja e Kuqe
  • Flokarti

Anglisht

Redakto

Gjermanisht

Redakto