Skaftárhreppur (islandisht: [Skaftárhreppur] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Skaftárhreppur
Skaftárhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej452
{{{postal_code_type}}}
880

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto