Skerdilajd Curri

futbollist shqiptar

Skerdilaid Curri (lindi më 6 tetor 1975) është futbollistë shqiptarë në pension[1] i cili ka luajtur për herë të fundit në skuadrën FC Erzgebirge Aue.[2]

Skerdilaid Curri
Skerdilaid Curri.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1975-10-06) 6 Tetor 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesKavajë, Shqipëri
Gjatësia1,66 m (5 ft 5 in)
PozicioniMesfushor/Sulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1995Besa
1995–1997Partizani
1998SpVgg Unterhaching1(0)
1998–1999FC Starnberg
1999–2003VFC Plauen94(23)
2003–2012Erzgebirge Aue244(28)
2012–2013Erzgebirge Aue II11(0)
Ekipi kombëtar
2006–2007Shqipëria2(0)
Ekipet e menaxhuara
2012–2013Erzgebirge Aue II
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 17 May 2013.
† Ndeshje (Gola).

ReferimetRedakto

  1. ^ "Curri, Skerdilaid". kicker.de. Marrë më 14 prill 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "2. Bundesliga - Neururer-Effekt: Aue entlässt Trainer". eurosport.yahoo.com. 28 prill 2013. Marrë më 17 maj 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)