Snæfellsbær (islandisht: [Snæfellsbær] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Snæfellsbær
Snæfellsbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej1.691
{{{postal_code_type}}}
355, 356, 360

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto