Snæfellsbær

komunë në Islandë

Snæfellsbær (islandisht: Snæfellsbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Snæfellsbær
Snæfellsbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Kristinn Jónasson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 684 km2
Popullsia 1,691 banorë
Dendësia 2.47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 355, 356, 360

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto