Soini (finlandisht: Soinin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Soini
Soinin kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.soini.fi

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto