Somero (finlandisht: Someron kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Somero
Someron kaupunki
Qytet
Kisha luterane në Somero
Kisha luterane në Somero
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.somero.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto