Dallime mes rishikimeve të "Komunikimi"

1 byte removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.2) (roboti ndryshoj: ckb:ڕاگەیێنی; Ndryshime kozmetike)
No edit summary
== Elementet e komunikimit ==
Elementet bazë të komunikimit janë gjashtë:
# '''BurimiBurim''' - është thelbi nga i cili nis komunikimi.
# '''Kanali/Kanalet''' - është/janë rruga/rrugët përmes të cilave kalon mesazhi.
# '''Dekodimi''' - nënkupton zbërthimin e mesazhit të burimit dhe kuptimin e tij.
Anonymous user