Ndryshimi mes inspektimeve të "Ed, Edd & Eddy"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: it:Ed, Edd & Eddy)
v
[[Skeda:Ed Edd N Eddy 2.jpg|thumb|250px|Protagonistët e serialit]]
'''Ed, Edd & Eddy''' shqip '''Ed, Edd dhe Edi''' është një serial i animuar e transmetuar dhe prodhuar nga ''Cartoon Newtork'' për herë të parë [[11 janar]] [[1999]] dhe i krijuar më nga [[Danny Antonuci]].
 
Protagonistët e këtij seriali janë tre shokë të cilët kanë të njëjtin emër Ed, Edd dhe Edi të cilët kanë gjithmonë të njëjtin problem, nevojën për të gjetur 25 qindarka të $, për të blerë karamele gjigande të njohura si ''nofull thyeset''. Për ti'a arritur qëllimit të tyre ata tentojnë ne të gjitha mënyrat, hapin tezga e shesin sende e rroba të përdorura etj.