Dallime mes rishikimeve të "Goja"

1 byte added ,  10 vjet më parë
v
Ndryshim i emrit shqiperi në Shqipëri
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti largoj: it:Osso (strongly connected to sq:Eshtrat e njeriut), pl:Kość (anatomia) (deleted))
v (Ndryshim i emrit shqiperi në Shqipëri)
===Bolo===
 
Qe nga ky moment kjo perzierje nuk quhet me ushqim por Bolo (ne italisht) ndersa Shqip nuk e di mbase dikush qe ka studiuar ne ShqiperiShqipëri mund ta dije .
Bolo kalon per efekt graviteti dhe i ndihmuar nga muskujt e ezofagut ne stomak, Bolo ne kushte normale nuk kthehet mbrapsht pasi ne pjesen e siperme te ezofagut ka nje ngushtim muskulor te tij (Cardias) dhe nuk lejon kthimin e tij lart