Dallime mes rishikimeve të "Gjella e gatshme"

v
Robot: Faqe e palidhur
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''[[Gjella]] e gatshme''' apo gjella industriale janë gjella të përgatitura në kuzhina të fabrikave dhe të konservuara në paketime të ndryshme.