Dallime mes rishikimeve të "Baptizmi"

15 bytes added ,  11 vjet më parë
v
Zëvendësim i stampës {{pp}} me {{për përmirësim}}
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.5.4) (roboti ndryshoj: vi:Báp-tít)
v (Zëvendësim i stampës {{pp}} me {{për përmirësim}})
{{pppër përmirësim|Mungon radhitja e artikullit. definimi i termit qe perfaqeson artikullin si titull.}}
 
Këta janë vazhdë e puritanistëve anglezë. Biblën e vlerësojnë si themel të besimit dhe të jetës së