Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:Amedeo_Avogadro2.jpg|thumb|Amadeo Avogadro]]
 
'''Lorenzo Romano Amedeo Carlo Avogadro''', Conte de Auaregna e Ceretto u lind më [[9 gusht]] të vitit [[1776]] në [[Torino]], [[Itali]] dhe ndrroi jetë më [[9 korrik]] të vitit [[1856]] në Torino, ishte kimist dhe fizicient [[italian]].
 
[[CategoryKategoria:Kimistë italianë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1776]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1856]]
 
[[ar:أميديو أفوجادرو]]