Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

3 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(* Përmbajtja e filmit *)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Motivi kryesor i sonatës së famshme “Apasionata” të Ludvik Van Bethoven nga një punë diplome bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës studente e pianos dhe Arturit student i pikturës i cili nuk është vërtet i dhënë pas pikturës por e bën shkollën për t’i bërë qejfin të atit një njeri me rëndësi në një ministri. Më pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vendin e vet në jetë.
 
=== Lidhje të jashtme ===
* {{Imdb titull|id=0295174|titulli=Apasionata}}
 
{{film-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Filma shqip]]
[[CategoryKategoria:Filma 1983]]
[[KategoriKategoria:Filma nga Kinostudio Shqipëria e Re]]
 
[[en:Apasionata]]