Dallime mes rishikimeve të "Apollodori"

9 bytes added ,  11 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: en:Apollodorus of Athens)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Në veprën që i atribohet Apollodorit të quajtur "Biblioteka" gjejmë të dhëna interesante për mitet dhe për [[Ilirët]].
 
== Tituj të veprave ==
* "Kronika"
* "Peri theo"
* "[[Apollodori Bibliotheca|Bibliotheca]]"
 
== Burim i të dhënave ==
* Ilirët dhe Iiria te autorët antikë ISBN 99927-1-639-8
 
{{AutorAntik}}
 
[[CategoryKategoria:Shkrimtarë të lashtë grekë]]
 
[[bg:Аполодор]]