Ndryshimi mes inspektimeve të "Betim Muço"

28 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Nga viti [[2001]] jeton e punon në [[SHBA]].
 
== Tituj të veprave ==
* '''Rrugëve të atdheut''' ([[1967]]) <ref name=GjSh> [[Gjovalin Shkurtaj]] dhe [[Enver Hysa]] : [[Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut]] </ref>
* '''Etyde'''([[1972]]) <ref name=GjSh />
* '''Ekspres'''([[1975]])
* '''Tregime'''([[1978]])
* '''Kokrra gruri''' ([[1978]]) <ref name=GjSh />
* '''Ditë që vështrojnë larg'''([[1982]]) <ref name=GjSh />
* '''Eshtë se ç'na është'''([[1984]])
* '''Ditëlindja e këngës''' ([[1983]]) <ref name=GjSh />
* '''Plumbi i germave''' ([[1986]]) <ref name=GjSh />
* '''Gjurma e vetëtimës'''([[1986]])
* '''Bota në sytë e Dolës'''([[1986]])
* '''Në udhën time''' ([[1988]]) <ref name=GjSh />
* '''Ëndrrat e fëmijëve''' ([[1989]]) <ref name=GjSh />
* '''Mall për njerëz''' ([[1989]]) <ref name=GjSh />
* '''Ekuinokset''' ([[1990]]) <ref name=GjSh />
* '''Tempujt e mosharrimit'''([[1990]])
* '''Hiroshima jashtë meje'''([[1995]])
* '''Penda e pulëbardhës'''([[1996]])
* '''Karusel'''([[1997]])
* '''Sirtarët'''([[1999]])
* '''Rrefenjat e Hamburgut'''([[2007]])
* '''Bumerang'''([[2009]])
 
== Burimi i të dhënave ==
<references />
[[Category:Shkrimtarë shqiptarë]]
 
[[CategoryKategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
[[he:בטים מוצ'ו]]
 
[[en:Betim Muço]]
[[he:בטים מוצ'ו]]