Dallime mes rishikimeve të "Efikasiteti ekonomik"

v
Robot: ndryshime kozmetike
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Eficenca''' ([[Gjuha angleze|ang.:]] ''Efficiency'') term i përdorur në shkencat ekomomike me kuptim të ngjashëm me [[produktiviteti]]n.
 
Në qarqet edukative dhe treningut të administratës përkufizohet edhe si: lidhjen ndërmjet rezultatit, në kuptimin e mallrave, shërbimeve ose prodhimeve të tjera (rezultateve) dhe burimeve të përdorura për t’i prodhuar ato<ref>[http://www.itap.gov.al/Materiale_Trajnimi_Publikime_PDF/ITAP-Kontrolli%20i%20Brendshem.pdf Kontrolli dhe Auditimi i brendshëm] [[Gjon Ndreja]], [[Instituti i Trajnimit të Administratës Publike|ITAP-Shqipëri]] dok. në internet, prill 2007</ref>.
 
== Burimi i të dhënave ==
<references />
 
[[CategoryKategoria:Ekonomi]]
 
[[ar:كفائة اقتصادية]]