Ndryshimi mes inspektimeve të "Bufi"

46 bytes added ,  8 vjet më parë
v (Robot: ndryshime kozmetike)
== Përshkrimi ==
Fluturon pothuajse vetëm natën në kërkim të ushqimit. Është shumë më i madh në trup se bufat e tjerë të natës, veshët i ka shumë të dukshëm, ngjyrën përgjithësisht të
murrme me njolla dhe pulla më të errëta. Në fluturim, dallon nga sqepi i shkurtër, krahët e gjerë dhe koka e vogël. Rrahja e krahëve është çuditërisht e shpejtë. Sytë janë në ngjyrë portokalli në të kuqe. Ai është i vetmi zog që sheh ngjyrën blu.
 
== Përhapja dhe habitati ==
Anonymous user