Ndryshimi mes inspektimeve të "Punë dhe ditë"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.1) (roboti shtoj: an:Os Treballos y os Días)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Në vepren Punë dhe ditë, Hesiodi jepë të dhëna mbi tokën e [[Epiri]]t në poemen Carmina (Fragment 134 (156))
 
== Burim i të dhënave ==
* Ilirët dhe Iiria te autorët antikë ISBN 99927-1-639-8
 
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki -->
 
[[CategoryKategoria:Dokumente historike]]
 
[[an:Os Treballos y os Días]]