Ndryshimi mes inspektimeve të "Aleanca e shenjtë"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
''Aleanca e shenjtë'' thirrej marrëveshja e bërë më [[26 Gusht|26 gusht]] [[1815]] në mes të Perandorisë Ruse, Perandorisë Austriake dhe Prusisë.
 
[[Skeda:Holy Alliance.png|parapamje|200px|Aleanca e shenjtë]]