Dallime mes rishikimeve të "Krimpen aan den IJssel"

v
-bashki +komunë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (- bashki + komunë)
v (-bashki +komunë)
| gjatësia = 4.6
}}
'''Krimpen aan den IJssel''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 8.93 km² dhe popullsi 28832 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Krimpen aan den IJssel]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==