Dallime mes rishikimeve të "Súdwest-Fryslân"

v
Bot: Automated text replacement (-[[[[ +& -]] +]] & -Kategoria:Komuna në Hollanda e Jugut +Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Automated text replacement (-[[Kategoria:Bashki në +[[Kategoria:Komuna në))
v (Bot: Automated text replacement (-[[[[ +& -]] +]] & -Kategoria:Komuna në Hollanda e Jugut +Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut))
| gjatësia = 5.5444
}}
'''Súdwest Fryslân''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Friesland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 813.05 km² dhe popullsi 82000 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[[[Sneek]]]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==