Dallime mes rishikimeve të "Nimega"

4 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
Robot: Removing selflinks
v (Bot: Automated text replacement (-[[Kategoria:Bashki në +[[Kategoria:Komuna në))
v (Robot: Removing selflinks)
| gjatësia = 5.8667
}}
'''Nimega''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Gelderland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 57.53 km² dhe popullsi 162932 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Nimega]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==