Ndryshimi mes inspektimeve të "Fyresdal"

5 bytes added ,  8 vjet më parë
v
.png ->.svg using AWB
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (.png ->.svg using AWB)
| flamuri_artikulli =
| flamuri_gjerësia =
| stema_figura = Fyresdal_komm.pngsvg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
| gjatësia =
}}
'''Fyresdal''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Telemark]], [[Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 1281 &nbsp;km² dhe popullsi 1347 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==
330

edits