Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: nl:Kategoria e Tretë)
v
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 2011-12 morën pjesë 5 skuadra dhe fituesit fituan të drejtën për tu ngjitur në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]<ref>[http://www.sportekspres.com/skedare/2mars.pdf Sport Ekspres faqe 11]</ref>. [[FK Vora]] u shpall kampion dhe sezonin tjetër do të luajë në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria, por mund të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirë.
 
==Ekipet pjesëmarrëse sezoni 20112012-1213==
 
{| class="wikitable sortable"
|[[Farkë]]
|-
|[[FKKF VoraTirana|Tirana B]]
|[[VorëTiranë]]
|-
|[[FK Gostima]]