Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
Reverted to revision 1317583 by Addbot on 2013-04-03T12:09:19Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1317583 by Addbot on 2013-04-03T12:09:19Z)
[[Skeda:Amedeo_Avogadro2.jpg|parapamje|Amadeo Avogadro]]
 
'''Lorenzo Romano Amedeo Carlo Avogadro''', Conte de Auaregna e Ceretto u lind më [[9 gushtGusht|9 gusht]] të vitit [[1776]] në [[Torino]], [[Italia|Itali]] dhe ndrroi jetë më [[9 korrikKorrik|9 korrik]] të vitit [[1856]] në Torino, ishte kimist dhe fizicient [[italian]].
 
[[Kategoria:Kimistë italianë]]