Ndryshimi mes inspektimeve të "Romët"

23 bytes removed ,  7 vjet më parë
v (Robot: ndryshime kozmetike)
 
== Popullata dhe grupet ==
Romët janë të shpërndarë në pothuajse të gjitha vendet evropiane. Vende me popullsi më të mëdha rome në Evropë janë [[Rumania]] me rreth 2 milionë romë, dhe [[Hungaria]] me rreth 800 000 romë. [[Spanja]], [[Franca]], dhe [[Bullgaria]] gjithashtu kanë me qindra mijëra romë.
 
== Traditat dhe kultura ==
==Gjuha==
Anonymous user