Dallime mes rishikimeve të "Anastasi IV"

5 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Bot: Automated text replacement (-{{{emri}}} +{{PAGENAME}}))
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Anastasi IV
| figura = [[FileSkeda:B Anastasius IV.jpg|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 168 i Kishës Katolike
| firma =
}}
'''Papa Anastasi IV''' (Corrado l. [[1073]] afërsisht, [[Roma]] - v. [[3 dhjetor]] [[1154]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 168 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{PAGENAME}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[9 korrik]] [[1153]] dhe deri më [[3 dhjetor]] [[1154]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Eugjeni III]], ndërsa pasardhësi [[papa Adriani IV]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Anastasius IV }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>