Dallime mes rishikimeve të "1456"

218 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 109 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6517 (translate me))
No edit summary
 
==Ngjarje==
* [[20 maj]]: Tradhëtia e Moisiut ndaj Gjergj Kastriot Skëndërbeut dhe disfata e tij në Dibër.
* [[18 tetor]]: Shitja e [[Modrič|kështjellës së Modrizës]] nga Gjergj Stres Balsha.
 
==Lindje==
* Princ Gjon II Kastrioti.
 
==Vdekje==