Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca e Foxhës"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
|Shteti =
|Rajoni = [[Pulia]]
|Kryeqendra = [[Foggia|Foxhia]]
|Presidenti = Antonio Pepe
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->