Dallime mes rishikimeve të "Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali""

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
|logo = logo_uv.jpg
}}
 
 
'''Universiteti i Vlores''' u krijua në [[1994]] si Universitet Teknologjik i Vlorës. Sot ka rreth 5 000 studentë në programe të ndryshme me dhe pa shkëputje nga puna. Është universiteti i dytë për nga madhësia në Shqipëri.
 
UV ndodhet në sheshin Pavarësia të Skelës. Universiteti i Vlorës synon të bëhet një universitet me karakter ndërkombëtare dhe i cilësisë së parë në familjen e universiteteve [[Evropa|Evropiane]].
 
 
 
 
Anonymous user