Dallime mes rishikimeve të "FC Kevitan"

721 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Në ndeshjen e parë të tyre si skuadër, Kevitan mposhti me rezultatin 6–0 [[FC Eagles]].<ref>{{cite news|title=Kevitan nis me goleadë aventurën në Kategorinë e Tretë|url=http://supersport.al/artikull.php?id=29111|accessdate=8 Janar 2015|work=Super Sport Albania|date=21 Nëntor 2014}}</ref> Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Vlashi në minutën e 16, Mziu në minutën e 26 dhe 89, Pjetri në minutën e 70, Mehmeti tre minuta më vonë dhe Hyseni në minutën e 84.<ref>{{cite news|title=“Tenis” në Kategorinë e Tretë, spektakël dhe lumë golash|url=http://www.panorama-sport.com/kategoria-e-dyte/tenis-ne-kategorine-e-trete-spektakel-dhe-lume-golash/|accessdate=10 Janar 2015|work=Panorama Sport|date=22 Nëntor 2014}}</ref>
 
== Lojtarët ==
===Skuadra aktuale===
''Redaktuar më 26 Mars 2015''
{{fs start}}
{{fs player|no=1|pos=GK|nat=Albania|name=Eduard Marku}}
{{fs player|no=3|pos=DF|nat=Albania|name=Eridon Vataj}}
{{fs player|no=6|pos=|nat=Albania|name=Flogert Shehu}}
{{fs player|no=7|pos=FW|nat=Albania|name=Vilson Mziu}}
{{fs player|no=8|pos=|nat=Albania|name=Alvaro Farruku}}
{{fs player|no=9|pos=|nat=Albania|name=Aldi Pjetri}}
{{fs mid}}
{{fs player|no=17|pos=|nat=Albania|name=Emirjon Hajdari}}
{{fs player|no=27|pos=|nat=Albania|name=Xhuljan Vlazhi}}
{{fs player|no=36|pos=|nat=Albania|name=Mariglen Milaj}}
{{fs player|no=41|pos=|nat=Albania|name=Donald Saliaj}}
{{fs player|no=91|pos=GK|nat=Albania|name=Bledar Malaj}}
{{fs end}}
 
== Trajnerët ==