Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Tiranës"

Rejected the last 2 text changes (by 77.242.29.215) and restored revision 1303404 by Addbot
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Corretta grammatica)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Rejected the last 2 text changes (by 77.242.29.215) and restored revision 1303404 by Addbot)
{{Korniza|Albania_District.svg|250px|right|Rrethi i Tiranës}}
'''Rrethi i Tiranës''' është një nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjindet në [[Qarku i Tiranës|Qarkun e Tiranës]]. Ky rreth ka një popullsi prej 1 000 936717,291 banorë (sipas regjistrimit të vitit [[20152009]]) dhe ka një sipërfaqje prej 1,238 km² dhe kryeqendër [[Tirana|Tiranën]].
 
== Ndarja administrative ==