Dallime mes rishikimeve të "4 Qershor"

No change in size ,  6 vjet më parë
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.220 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.109.243.)
* 1989 – Viktimat e vrasësit [[Oba Chandler]] gjenden në [[Tampa Bay]], [[Florida]]. Chandleri nuk do të mund të kapet para vitit 1992.
* [[1996]] – Fluturimi i parë i [[Ariane 5]] ekplodon pas vetëm 20 sekondave pasi që është lansuar.
* 1997 – Dita e 154 e vitit, lindja e engjellit qe ndrryshoi jeten e dikujt, lindja e princesh Ildes.
* [[2001]] – Pas masakrës në Pallatin Mbretëror në Nepal, hip në fron [[Gyanendra]], duke qenë kështu mbreti i fundit i Nepalit.
 
* [[1975]] - [[Angelina Jolie]] - [[Aktore]] nga [[ShBA]]
* [[1987]] - [[Visar Arifaj]] - politikan shqiptar dhe kryetar lexhendar
* 1997 – Dita e 154 e vitit, lindja e engjellit qe ndrryshoi jeten e dikujt, lindja e princesh Ildes.
 
== Vdekje ==
Anonymous user