Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

19 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q12519
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q12519)
 
-Parimet e Kartës së Magnës formojnë të drejtat bazë të njeriut për të gjitha kohët, të luftës nën Konventën e Gjenevës dhe të kohës në paqe tek Deklarata Universale për të drejtat e Njeriut, e përshtatur nga OKB-ja (Organizata e Kombeve të bashkuara) më 10 nvntor 1948, në Asamblenë e Pergjithshme të saj.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
[[en:Magna Carta]]