Ndryshimi mes inspektimeve të "Korça"

No change in size ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.24.246.163) dhe riktheu rishikimin 1562945 nga 217.73.129.106: e po sado qe eshte zero nuk mund te vendoset kot
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.24.246.163) dhe riktheu rishikimin 1562945 nga 217.73.129.106: e po sado qe eshte zero nuk mund te vendoset kot)
| gjatësia =
}}
'''<big>Korça</big>''' është një qytet në [[Shqipëria|Shqipërinë]] jug-lindore. Korça është edhe qendra e prefekturës me të njëjtin emër. Është një nga bashkitë më të mëdha të vendit me rreth 90000090.000 banorë të regjistruar.