Dallime mes rishikimeve të "Beemster"

No change in size ,  5 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 32 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9900 (translate me))
v (rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Midden beemster.jpg
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Beemster flag.svg
| stema_figura = Beemster wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Middenbeemster
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0299
| www = www.beemster.net/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = LocatieBeemster.png
| gjatësia = 4.92778
}}
'''Beemster''' është një [[bashkitë e Holandës|bashki]] në provincën [[Hollanda e Veriut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 72.08 &nbsp;km² dhe popullsi 8592 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Middenbeemster]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==
{{Provinca Hollanda e Veriut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Bashki në Hollanda e Veriut]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Bashki në Hollanda e Veriut]]