Dallime mes rishikimeve të "Sint-Michielsgestel"

No change in size ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9866 (translate me))
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Sint-Michielsgestel.svg
| stema_figura = Sint-Michielsgestel wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Sint-Michielsgestel
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 073
| www = www.sint-michielsgestel.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0845 (2009).svg
| gjatësia = 5.358611
}}
'''Sint-Michielsgestel''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 59.89 &nbsp;km² dhe popullsi 28128 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. Sint-Michielsgestel është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Brabanta Veriore}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Brabantën Veriore]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Brabantën Veriore]]