Dallime mes rishikimeve të "Philip Melanchthon"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Philip Melanchthon''' ose '''Filip Melanktoni''' (16 Shkurt 1497 – 19 Prill 1560) ishte humanist, teolog dhe reformator gjerman i cili dha kontribut të madh në fushën e arsimit...)
 
vNo edit summary
[[Skeda:Philip Melanchthon, the Protestant preceptor of Germany, 1497-1560 (1898) (14772591252).jpg|parapamje|289x289px]]
'''Philip Melanchthon''' ose '''Filip Melanktoni''' (16 Shkurt 1497 – 19 Prill 1560) ishte humanist, teolog dhe reformator gjerman i cili dha kontribut të madh në fushën e arsimit prandaj edhe e quajtën ''"Mësues i Gjermanisë"'' (Magister Germaniae dhe Praeceptor Germaniae)
{{cung}}