Ndryshimi mes inspektimeve të "Toptanajt"

2 bytes removed ,  4 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(rregullim i sintaksës)
'''Toptanët''' ishin familje e madhe çifligare me tituj bejlerë dhe, si të tillë ata në zonën e [[Tirana|Tiranës]] dhe në Shqipërinë qendrore ishin me influencë. Nga gjiri i kësaj familjeje dolën figura të dalluar, të cilët ani pse ishin me tendenca të ndryshme ata historisë tonë kombëtare i dhanë figura shumë të rëndësishëm.
 
==Historia e familjes==
== Burimet ==
{{ref}}
 
 
[[Kategoria:Familje të mëdha]]