Dallime mes rishikimeve të "Prince Albert (Saskatchewan)"

rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Princealbert downtown.JPG
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| kryetari2 =
| partia_udhëheqëse2 =
| data_zgjedhjes2 =
 
| lartësia = 440
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.citypa.ca/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| gjatësia =
}}
'''Prince Albert''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincën]] [[Saskatchewan]], në [[Kanadaja|Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 65.68 &nbsp;km² dhe popullsi 34138 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
== Referenca ==
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.citypa.ca/|Faqja Zyrtare www.citypa.ca/}}
 
{{Ndarja administrative në Saskatchewan}}