Ndryshimi mes inspektimeve të "Muhamet Kyçyku"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Muhamet Kyçyku''' (1784-1844) është një ndër poetët-bejtexhinjë më të njohur dhe njëherit konsiderohet si pikëkalim nga vargu klasiki vjetër në atë [[Rilindja Shqiptare|rilindas shqiptar]].
 
==Jeta==
[[Kategoria:Lindje 1784]]
[[Kategoria:Vdekje 1844]]
[[Kategoria:MyslimanëPoetë shqiptarë]]