Dallime mes rishikimeve të "Byçmeti i Poshtëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3036550 (translate me))
No edit summary
{{Vendbanim në Serbi
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emri emri= '''Byçmet i Poshtëm'''
| foto harta=[[Skeda:noimage.png|140px]]
| emër tjetër = Доњи Бучумет
| emri= '''Byçmet i Poshtëm'''
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| komuna=Medvegjë
| nofka =
| banor=186 (2002)
| moto =
| posta=
| flamuri =
| telefoni=
| flamuri përshkrimi =
| lartësia=553
| stema =
| latitude= 42° 54' 46N
| stema përshkrimi =
| longitude= 21° 37' 9E
| stema gjerësia =
| web=
| pamje =
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna = [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 553
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=54 | gjer_s=51 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=37 | gjat_s=8 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''Byçmet i Poshtëm''', ''([[Gjuhagjuha serbe|Serbishtserbisht]]: ''Доњи Бучумет/Donji Bučumet)'') është vendbanimfshatkomunën[[Komuna e [[MedvegjaMedvegjës|komunën e Medvegjës]], [[JabllanicëSerbi]].
 
'''Byçmet i Poshtëm''', ''([[Gjuha serbe|Serbisht]]: Доњи Бучумет/Donji Bučumet)'' është vendbanim në komunën e [[Medvegja|Medvegjës]], [[Jabllanicë]].
 
== Gjeografia ==
Kufizohet me komunen e Lebanes ne veri e lindje, ne jug me Rukocin, ne juglindje me fshatin Gurgotovo, ne perendim me Byçmetin i Epërm dhe ate te Mesëm.
Eshte vendbanim ne Komunen e Medvegjes.<br />
Kufizohet me Komunen e Lebanes ne veri e lindje,<br />
ne jug me Rukocin,ne juglindje me fshatin Gurgotovo,<br />
ne perendim me Byçmetin i Epërm dhe ate te Mesëm.
 
== Demografia ==
 
Dikur i banuar nga shqiptarët para vitin 1878, ndërsa tash vetëm nga serbët.
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih edhe == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/YIRI/200/Donji_Bucumet.html vendndodhja]
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]