Dallime mes rishikimeve të "Shiu"

1 byte removed ,  4 vjet më parë
v (rregullim i vogel)
 
== Rëndësia e shiut në natyrë ==
Shiu ka rëndësi gjeografike dhe ekonomike, pasi ndikon në pastrimin e ajrit, në rritjen e bimësisë, në furnizimin e burimeve dhe të rrjedhave ujore, në bujqësi, në energjitikë etj. Por kur shiu është në sasi të mëdha mund të sjell edhe fatkeqësi natyrore si rrëshqitje, përmbytje, erozion etj.
 
== Ndikimi i njeriut ==
Anonymous user