Dallime mes rishikimeve të "Alyssa Milano"

21 bytes removed ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB
v (Reverted to revision 1313346 by Addbot on 2013-04-01T08:08:14Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB)
 
| titulli =
| emri i lindjës = Alyssa Jayne Milano
| ditëlindja = [[19 Dhjetor|19 dhjetor]] [[1972]]
| vendlindja = [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]
| ditëvdekja =
[[Skeda:Alyssa Milano Liberty.jpg|right|parapamje|Alyssa Milano]]
 
'''Alyssa Jayne Milano''' lindi më [[19 Dhjetor|19 dhjetor]] [[1972]] në [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]. Është një [[aktori|aktore]], [[producenti i filmit|producente]] dhe këngëtare [[shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikane]]. Prej [[1998]] - [[2006]] luajti ajo në [[Charmed]].
 
== Filmografia ==
#''[[Win, Lose and Kaboom|Jimmy Neutron: Win, Lose and Kaboom]]'' (2004) (Dublim)
#''[[Dinotopia: Quest for the Ruby Sunstone]]'' (2005) (Dublim)
 
{{aktor-cung}}
 
[[Kategoria:Aktorë amerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1972]]
[[Kategoria:Këngëtarë amerikanë]]
 
 
{{aktor-cung}}
37.617

edits